Uluslararası siyasi ve askeri baskı her zaman ülkemizin tepesindedir! Adnan menderesten Özal’a, Ecevit’ten Erdoğana kadar bu böyle devam etti. Şimdiki zamanda savunma sanayiine verilen önem sebebi ile ortadoğuda ve ülkemizde ki gelişmeleri görüyorsunuz. Bu yazıyı okumalısınız ki bugünü anlayıp gelecekten haberdar olasınız…

NATO’da yaşanılan skandal, iki densiz çalışana mal edilip kapatılacak bir skandal değildir, bilinçli bir mesajdır. 15 Temmuz işgal amaçlı kanlı girişimin planlayıcısı,

“1 dolarlık”askerleriyle uygulayıcısı örgüt, milletin kararlı duruşu karşısında saldırısını tırmandırma kararı almıştır, hepsi bu…

Düşünün… 15 Temmuz gerçekleştiğinde NATO karargahlarında görev yapan subayların toplam sayısı 462’ydi, bunlardan 237’si FETÖ’cü çıktı!..
Bu vatan hainlerinin hemen tamamı bulundukları NATO ülkelerinden siyasi sığınma hakkı istediler, tamamı kabul edildi, şerefli üniformalarını çıkardılar, emperyalistin kapı köpeği olmayı tercih ettiler…

Bu NATO,“darbecilikten aranan” yüzlerce insanı bize vermiyor, neden, çünkü kendi elemanları!..
Elebaşı Fetullah Gülen’i vermiyorlar ama, Preet Bharara gibi Amerikan derin devleti eliyle iş çeviren sözde savcıları ileri sürüp Türkiye’yi köşeye sıkıştıracak işler çeviriyorlar.

Her kim, New York’taki Rıza Sarraf meselesinden kendisine bir çıkar düşeceğini düşünüyorsa, açık vatan hainidir.New York’taki tezgah, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve

15 Temmuz emperyalist saldırısında da şerefimizle koruduğumuz devletimizi haydut devlet düzeyine indirmek ve NATO güçlerine kutsal topraklarımıza doğrudan askeri müdahale yolunu açmak için kurulmuştur.
Topunuz birden gelin… Gelmezseniz namertsiniz…

Tehditin dozu artıyor…
15 Temmuzsaldırısını neden yaptıklarını anladık. Suriye’de çevirdikleri dolaplara “evet”demeyen Erdoğan’ı ortadan kaldıracaklar, “ılımlı bir karakter”

(burada ılımlı kelimesi emperyalist işbirlikçisi anlamına geliyor) bulup milliyetçi-muhafazakar kesimi kontrol altına alarak istediklerini yaptıracaklardı.

Suriye’nin kuzeyinde kurulacak terör devleti sınırın öte yakasına kayacak, Barzani önce bağımsız olacak sonra Erbil PKK’ya devredilecekti. İsrail’in güvenliği için kurulan tezgah tutmadı, aksine, ortaya kapı gibi bir Türk-Rus-İran mutabakatı çıktı!..

Ne diyor ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı:Türkiye S-400 alırsa biz de F-35’leri teslim etmeyiz.

Ne demişti, NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı 15 Temmuz’dan sonra: TSK içinde süren tutuklama ve görevden almalar ittifakı zayıflatıyor.(Len, bu ülkenin vatansever askerleri Ergenekon-Balyoz kumpaslarıyla derdest edilirken neredeydin, pabucumun generali?)

Bitmedi, bir de ABD Merkez Kuvvetler Komutanı’nın incisi var:Birlikte çalıştığımız TSK mensuplarının tutuklanmasından kaygılıyım…
Biz sizlerin mesajlarınızı aldık, yerimiz belli, siz bizim mesajları almamakta direniyorsunuz, Allah selamet versin…

Senaryo bellidir, çatışacağız…
Suriye’de terör bağlantısı suçüstü yakalanmış bir sözde müttefik ile karşı karşıyayız.Bugüne kadar sürekli yalan söylediler, verdikleri hiç bir sözü tutmadılar, Münbiç hala PKK kontrolünde, teröristi bayraklarıyla koruyarlar, Tel Rifat, Tel Abyad, Ayn el Arab ve tabii ki Afrin…

Bunları almak, teröristi müttefikleriyle birlikte göndermek zorundayız, bu yapacağımızı açıkça söylüyoruz, Amerikan emperyalizminin cevabı “Designated Survivor” dizisinden geliyor!..

Belli ki, Hollywood’u elinde tutan Yahudi lobisi işbaşında ve “haydut devlet Türkiye” kavramının dünyada yerleşmesi için yeni senaryoları yazmayı da sürdürecek…

Amerika’yı şu anda Amerikan vergi mükelleflerine sorumluluk duyan Amerikalılar yönetmiyor, neo-con/siyonist lobinin pislik kadroları, medya-derin devlet bağlantısında Trump’ı da kuklaya çevirerek ülkemize karşı operasyonlar çeviriyor.

Yalnız ABD’nin değil tüm Batı’nın en önemli güvenlik dayanağı olan Türkiye’ye karşı sürdürülen bu kampanya normal değildir, sonunda, İsrail ile birlikte tüm Batı güvenlik sisteminin çöküşüne neden olur.

Erdoğan-Putin mutabakatı ile “Doğu’nun yükselişi” başlamıştır, bu yükselişin ilk nişanı da, emperyalist saldırının sürmesi halinde İncirlik Üssü’nün derhal kapatılması olmalıdır.

Bu kadronun elindeki Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye’nin çatışması kaçınılmazdır, beka sorunu kavramı kapıya gelmiştir ve taviz verilemez noktada olduğumuzu hepimiz biliyoruz.

Bu noktadan sonra “uzlaşmacı” girişimlerin hiç bir anlamı yoktur.

Belli ki, bir gün savaşacağız…
“Ben bu işte yokum, benim malım, mülkün, alıştığım konforum memleketimden önce gelir”diyenlere tavsiyem, bugünden ülkeyi terk etmeleridir.

NATO DA NE OLMUŞTU !!

 

 

Norveç’te 8-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘Trident Javelin’ adlı dijital NATO tatbikatı sırasında, bir teknisyen Atatürk büstünü ‘Düşman Liderler Biyografisi’ne ekledi. Türkiye asıllı Norveçli bir ordu çalışanı da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan adına açılan bir hesaptan “Büyük mutlulukla duyurmak isterim ki SAA 20 NG füzelerinin teslimi konusunda Türkiye Cumhuriyeti ile FOS (tatbikatta varsayılan düşman ülke) arasında anlaşmaya varıldı. Teşekkürler başkan Blixen (düşman ülke lideri, Putin olarak yorumlanıyor)” mesajını attı. Bu olayın TSK mensubu bir binbaşı tarafından fark edilmesi sonrası Türkiye askerlerini tatbikattan çekti.

 

 

NATO, Norveç’te gerçekleşen Trident Javelin tatbikatı esnasındaki bir simülasyonda Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı düşman safında gösteren olay için açıklama yaptı.

Olay, 17 Kasım’da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin genel merkezinde genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada duyuruldu. Erdoğan, konuşmasında Norveç’te kendisinin ve Atatürk’ün isminin bulunduğu bir tablonun düşman safında gösterildiğinden bahsederek “Bu haberi alınca NATO tatbikatından çekildik” dedi.

OLAYI KİMİN ORTAYA ÇIKARDIĞI BELLİ OLDU

Habertürk Yazarı Murat Bardakçı, 20 Kasım’da yazdığı yazıda olayı ortaya çıkaran kişinin Deniz Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt olduğunu açıkladı. Bozkurt, Gülen Cemaati’nin “Askerî Casusluk ve Şantaj Davası”nda sanık yapılmış, toplam 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Bozkurt’un siber tatbikatta simülasyon analizi yaparken, Erdoğan adına sahte hesaptan atılan mesajları fark ettiği belirtildi. Erdoğan adına gönderilen mesajlardan birinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tatbikattaki temsili ismi “Başkan Blixen”den bahsediliyor. Erdoğan hesabı, “SAA 20 füzeleri için teşekkürler Blixen” yazıyor. Mesajlarda NATO ile alay eden karikatürler de olduğu yazıda yer alıyor. Binbaşı Bozkurt’un bu mesajları fark edip komutanlarını haberdar ettiği belirtiliyor.

BOZDAĞ: ALÇAKLIK VE REZALET

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, NATO’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan olaylarla ilgili “Skandal, alçaklık ve rezalet” ifadesini kullandı. Bozdağ, ‘düşmanların Erdoğan’ı yok etmeyi başaramayacağını’ da söyledi.

Bozdağ’ın NATO hakkındaki açıklaması şöyle:

“NATO’nun yaptığı büyük bir skandal, alçaklık, rezalettir. Bu alçaklığı yapanları şiddetle kınıyorum. Geçmişte 7 düvel nasıl Atatürk ve arkadaşlarını yenmeyi başaramadıysa bugün de Erdoğan’ı yenmeyi ve yok etmeyi başaramayacaklar.

NATO Genel Sekreteri’nin özür dilemesi önemli ama NATO’yu yönetenlerin sorumluluğu olduğu belli. Şu ana kadar dünya da NATO da böyle rezalet görmedi.”

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, NATO’da yaşanan hedef alan olaylarla ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle:

“Norveç’te bulunan NATO Müşterek Harp Merkezinde icra edilen tatbikat sırasında sergilenen, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret ve aşağılama içeren eylemler nedeniyle fail veya failler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2017/191238 sayıyla soruşturulma başlatılmıştır.”

TSK’DAN AÇIKLAMA GELDİ

TSK’dan NATO tatbikatındaki olayla ilgili açıklama: Tatbikata katılan personelin derhal tatbikattan geri çekilmeleri istendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: “Norveç’te bulunan NATO Müşterek Harp Merkezi’nde 08-17 Kasım 2017 tarihleri arasında icra edilen TRIDENT JAVELIN adlı NATO Tatbikatının son safhasında, tatbikatın ‘Karşıt Kuvvet’ ülke liderleri fotoğrafları arasına Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin yerleştirildiği, tatbikat içerikli sosyal medya çevrimi içinde ise Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına sahte hesap açılarak Karşıt Kuvvet liderini destekleyici ifadelere yer verildiği hususları tatbikata katılan Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından tespit edilmiştir. Durumun Genelkurmay Karargahına intikal etmesi üzerine, yaşanan olayların kabul edilemez olduğu vurgulanarak, konu NATO askeri makamları nezdinde yazılı ve sözlü olarak protesto edilmiş ve tatbikata katılan Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin derhal tatbikattan geri çekilmeleri emredilmiştir. Sıralı NATO makamlarınca, yaşanan olaylardan duyulan üzüntü ve olayların kabul edilemez olduğu belirtilerek, yazılı ve sözlü olarak özür dilenmiştir. Ayrıca olayların kişisel olduğu ifade edilmiş ve olaylardan sorumlu iki kişinin görevlerine son verildiği bilgisi alınmıştır. Konu ile ilgili gelişmeler takip edilmektedir.”

NATO GENEL SEKRETERİ TÜRKİYE’DEN ÖZÜR DİLEDİ

Kanada’da düzenlenen Halifaks Güvenlik Forumu’nda NATO Genel Sekreteri Jen Stoltenberg ve AB Bakanı Ömer Çelik bir araya geldi. Forumdan önce gerçekleşen görüşmede Bakan Çelik, NATO tatbikatındaki skandal ile ilgili olarak Türkiye’nin tepkisini bir kez daha NATO Genel Sekreterine iletti. Tepkilerin ardından Stoltenberg, konuyla ilgili olarak NATO adına Türkiye’den özür diledi.

Kanada’nın Halifax kentinde gerçekleşen forumda NATO tatbikatında Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düşman liderler listesinde gösterilmesi, forumun ilk oturumunda yer aldı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg forumda olayı sonradan öğrendiğini, olayın bir hata olduğunu ve konu kendisine intikal edilir edilmez sorumlu kişinin görevinden alındığını söyledi. Olayın ardından derhal bir yazılı açıklama yaptığını belirten Stoltenberg, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu aradığını ve Genelkurmay Başkanı ile Halifaks’da görüşerek basın açıklamasındaki hususları kendisine tekrarladığını belirtti.

Forumdaki konuşmasında Türkiye’nin anahtar bir müttefik olduğunun altını çizen NATO Genel Sekreteri, Türkiye’nin sadece NATO için değil, tüm komşu bölgeler için önemli bir rol oynadığını vurguladı.

NATO: ERDOĞAN FOTOĞRAFINI SEÇEN SUBAY ORDUDAN ATILDI ( Görmedik daha !!! Söylenti bu yönde)

NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef tahtası olarak gösteren subayın Türkiye kökenli bir Norveçli olduğunu ve olayın ardından ordudan atıldığını, Mustafa Kemal Atatürk’ü seçen kişinin de teknisyen olduğunu açıkladı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, olay nedeniyle Türkiye’den özür diledi.

Öte yandan dün, Dubai’de Defense News’e konuşan ABD Hava Kuvvetleri Müsteşar Yardımcısı Heidi Grant, Türkiye’nin S-400’leri alması halinde NATO teknolojisine erişiminin kısıtlanacağını söyledi.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.