Son Dakika! Devlet Yöneticilerine Suikast Planlayan DEAŞ’lı Terörist Yakalandı.

Türkiye’de üst düzey devlet yöneticilerine suikast hazırlığında olan terör örgütü DEAŞ üyesi bir terörist yakalandı.

İstanbul’da, üst düzey devlet yöneticilerine yönelik eylem arayışında bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan terör örgütü DEAŞ üyesi Suriye uyruklu şüpheli tutuklandı.

DEVLET YÖNETİCİLERİNE SUİKAST PLANLIYORDU

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, üst düzey devlet yöneticilerine yönelik eylem arayışında bulunduğu, eylemi gerçekleştirememesi durumunda Avrupa’ya geçiş yapmaya çalışacağı ve Avrupa’da bir bankaya saldırı arayışında olduğu belirlenen terör örgütü DEAŞ üyesi Suriye uyruklu şüpheliyi 25 Kasım’da yakalandı.

AVRUPA’DAKİ KONSOLOSLUKLARA DA EYLEM HAZIRLIĞINDAYDI

Şüphelinin üst aramasında ele geçirilen dijital materyaller incelendiğinde, zanlının Avrupa’daki başkonsolosluk ve konsolosluklar ile bir bankaya eylem planlaması içinde olduğu tespit edildi.

EMNİYET’TEKİ SORGUSUNUN ARDINDAN TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından 6 Aralık’ta adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

AKP Lİ VEKİL NE DEMİŞTİ ?

AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, halk arasında konuşulduğunu söylediği bir iddiayı gündeme getirdi.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kocabıyık, “Devlet büyüklerine bir suikast halinde millet cezaevlerini basacak ve tüm FETÖ’cüleri ve PKK’lıları asacak. Halk arasında konuşulan bu” diye yazdı.

Kısa bir süre önce de 5 bin 544 tutuklunun kaldığı Sincan Cezaevi’nde firar planı yapıldığı iddia edilmişti. Koğuşlarda yapılan aramada, cezaevinin detaylı krokisi, şifreli notlar ve kaçış planları bulunduğu öne sürülürken, cemaat mensubu olduğu iddia edilen mahkûmların “kendi aralarında gizli haberleşme için şifreli yazışma teknikleri geliştirdikleri, jandarma ve cezaevi personeli hakkında bilgi topladıkları” ileri sürülmüştü.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.