Van’ın Muradiye ilçesinde, AK Parti binasına el bombalı saldırının terör örgütü PKK tarafından 13 yaşındaki bir çocuğa yaptırıldığı ortaya çıktı. Hakkında “Suça sürüklenen çocuk” sıfatıyla iddianame hazırlanan A.K, ifadesinde, saldırının planlayıcı ve yönlendiricilerinden olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan 3 sanığın olayı gerçekleştirmesi için kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü.

Van’ın Muradiye ilçesinde AK Parti binasına yönelik el bombalı saldırının 13 yaşındaki bir çocuk tarafından gerçekleştirildiği belirlendi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz yıl AK Parti Muradiye İlçe Başkanlığı binasına el bombalı saldırı gerçekleştirdiği iddiasıyla tutuklanan yaşı küçük A.K. hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı.

ÖNCEDEN DE YAPMIŞLARDI !!

14 yaşındaki Esma Ç. isimli kız çocuğunun babasını kaçırdıklarını ve ancak bu eyleme yardım ederse serbest bırakacaklarını söyleyerek Türk askerinin vicdanlı yaklaşımından faydalanmak amacı ile küçük Esmayı askerlerimizin bulunduğu sınır kapısına göndermişlerdi. Hain planları tutmayan teröristlerin Esma Ç nin babası olan Yusuf Ç yi aslında hiç kaçırmadıkları, babanın olaydan hiç haberi olmadığı ortaya çıkmıştı.

Bölücü terör örgütü PKK’nın eski üyesi Şükrü Gülmüş, örgütün şehir merkezlerinde başlattığı eylemlere destek vermesi için Kürtlere çağrıda bulunduğunu ancak halkın örgüte beklediği desteği vermediğini söyledi. PKK’nın hain ilan ettiği il ve ilçeleri açıkladı. Bu tür olaylara dahil olmayan vatan sever kürt halkını anında hain ilan edip yerel birimleri ile taciz ediyor ve bölge halkını onların üstüne kışkırtıyorlar.

Güvenlik korucularımızın ve askerimizin bölgede iyice yaygınlaşması ellerini kollarını bağlamakla kalmıyor yerel halka da güven veriyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.