Türk futbolcu DEAŞ’e katılıp öldü!

Burak Karan, U 16 ve U 17 Almanya Milli takımlarında şimdinin birçok yıldızı ile aynı kadroda oynarken, daha sonra ani bir kararla terör örgütü DEAŞ’e katıldı.

Burak Karan, U 16 ve U 17 Almanya Milli takımlarında şimdinin birçok yıldızı ile aynı kadroda oynarken, daha sonra ani bir kararla terör örgütü DEAŞ’e katıldı. Bu şoke yaratan olayın hikayesini sizlerle paylaşalım.

1987 yılında Almanya’da doğan Burak Karan, Bayer Leverkusen altyapısında futbola başladı. Defans bölgesinde oynayan oyuncu, daha sonra performansı ile Almanya alt yaş milli takımlarına seçildi.

Burak Karan’ın da forma giydiği takımda Dennis Aogo, Kevin Prince Boateng ve Sami Khedira gibi yıldızlar vardı ancak, futbolcunun hayatı birden değişti.

19 yaşında ciddi bir diz sakatlığı yaşayan ve futbolu bırakan Burak Karan’ın bir anda okuduğu kitapların da etkisiyle düşünceleri değişti.

Elindeki parayla önce Suriye’ye ilaç ve yardımı yapan Burak Karan, daha sonra abisi Mustafa Karan’ın verdiği röportajda anlaşıldığı üzere çok daha kötü bir şey yapmıştı:

20 yaşında Aachen’de top oynarken bir anda eşi ve çocuklarını da alıp Kuzey Afrika’ya giden Burak Karan, orada terör örgütleri tarafından eğitim aldı.

Almanya polisi de Burak Karan’ın El Kaide bağlantısını araştırırken, 2013’te Burak Karan’ın izine ulaşıldı. Türkiye sınırında DEAŞ saflarında savaşan bir dönemin futbolcusu, yapılan bir bombalı saldırı sonucu öldü. (Sporx)

SİZDEN GELEN YORUMALAR

peki laiklik yücelsin diye ölenler ne oluyor o zaman sanki türkiye islam devletimi herşey islama savaş açmış durumda bunlarda gerçekler deaş sıkıntılı ama türkiyede sıkıntılı iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batıracan
hangi kimin kitaplarini okumus merak ediyorum.Almanyadan sogup tamamen degisen yolunu sasirmis genclere hakiki ehli sunetin kitaplari neden ulasamadi.aceba ehli sunet kitaplarin insanlara ulasilmamasinda diyanetin de kusuru varmiydi
cehenneme git neyine sıkıldında terörist oldun ahmak
bunca türk kökenli deaşçı nerden geliyor anlamıyorum? öldürülenlerin çoğuda aynı şekilde? varmı cevap verecek
Suriyede müslüman masum halkı öldürmeye gitmek amerikaya uşaklıktır. Hıristiyan yada kafir öldürmek için avrupadan suriyeye gitmeye ne gerek vardı? İslam dışı morfinlenmiş cahiller..
Almanyada büyümüş bu gençlerin kafası zaten gelişmemiş. Bunları kandırmak kafasına sokmak kolay.. Biraz eğlence biraz ot bunları istediğin yolda uşaklaştırır.. Adamlar türkiye de yetişip insanlık zorluk görmemiş. Ayakta iken rüya perest olmuşlar…
bu örgütler sadece müslümanlarin canina namusuna kastetmiş teröristlerdir.Deaş nerde simdi ? Kim geldi onlar gidince …akıllı olun bulasmayin
Bu millet hakiki mürşidi kamillere tabi olup kendini düzelmetikçe adam o la mı ya cak. Örnek OSMANLI İMPARATORLUĞU
örgüt adının a b c veya bilmem ne olması bir şey değiştirmez. sonuç itibarı ile küffara maşalık ederken öldü. ateşi ve azabı bol olsun.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.