Afrin’den acı haber: İkinci şehit!

Dışişleri Balkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zeytin Dalı harekatında Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’yı şehit verdiğimizi açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı ’Zeytin Dalı Harekatı’nın 4’üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta (30) şehit oldu. Antalya’da bir okulda İngilizce öğretmeni olan eşi Saide Üstüner Usta’ya acı haber verildi. Şehit Üsteğmen Usta’nın anne ve babasının ise Ankara’da oturduğu kaydedildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, acı haberi Twitter adresinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Bakan Çavuşoğlu, “Vatanımızın bekası için Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan hemşehrim Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’yı şehit verdik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizin başı sağolsun” mesajını paylaştı.

TSK’nın Afrin operasyonunda şehit düşen Üsteğmen Oğuz Kağan Usta’nın Antalya’da yaşayan acı haberi ailesine ulaştı. Şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

DÜN İLK ŞEHİT VERİLMİŞTİ

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 22 Ocak tarihinde Kilis’in Gülbaba köyü güneydoğusunda terör örgütü PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ unsurları ile girilen çatışmada Ankaralı Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan şehit olmuştu.

SİZDEN GELEN YORUMLAR

Allah Taala Şahadetini Kabul Eyleye Yiğidim Aslanım ولا تحسبنّ الّذين قتلوا في سبيل اللّٰهِ امواتاً بلْ احياءٌ عند ربِّهم يرزقونَ
Rabbim makamını cennet eylesin, bizlerede bu yolda şahadet şerbeti içmeyi nasip etsin.
Allahım sen ordumuzu her türlü şerden muhafaza eyle yarabbim muvaffakiyet ver güç ver daha fazla sehit vermeden sağ salim dönmelerini nasip eyle.
Şehitlerimizin kanını dökenler, türkiyeye düşmanlık yapanlar bilesiniz, er ya da geç kökünüzü kazıyacağız, yanınıza koymayacağız, intikam, intikam, intikam. Şehitler ölü değildir, onlara ölüler demeyiniz. Allah şehadetini kabul etsin, makamını Ali etsin. hepimize şehadeti nasip etsin. bir ölür bin doğarız.
hakkini helal et sehidimiz peygamber efendimize komsu eylesin seni allahim mekanin cennet ailesine sabir ver yarabbim

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.