PYD, Suriye ordusunu Afrin’e çağırdı

Terör örgütü PYD’nin ilan ettiği Afrin Kantonu, Esed rejimini ‘Afrin topraklarını korumaya çağıran’ bir açıklama yayınladı.

Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatı karşısında iyice köşeye sıkışan terör örgütü YPG/PYD, Esed rejiminden destek istedi.

İlan ettikleri kantonla yıllardır Afrin’i işgal altında tutan terör örgütü YPG’nin, “Suriye’nin toprak bütünlüğünü 6 yıldır koruyoruz” şeklinde komik bir ifade kullanması dikkat çekti.

Suriye’de Afrin Kantonu, Esed ordusunu Afrin topraklarını korumaya çağıran bir açıklama yayımladı.

“SURİYE’NİN BİR PARÇASIYIZ, BİZİ KORUYUN”

Açıklamada “Suriye topraklarının bir parçasıyız. Suriye devletini, sınırını ve bu egemenliğe yönelik saldırılara karşı koymaya davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan açıklamada, terör örgütü YPG’nin son 6 yıldır Suriye’nin toprak bütünlüğünü istilacılara karşı savunduğu öne sürülürken, Suriye ordusunun dahil olması durumunda bunu yapmayı sürdürecekleri belirtiliyor.

KAYNAKSPUTNİK

AYNI DAKİKALARDA AZERİ VEKİL BOMBA GİBİ KONUŞTU…

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde (AKPM) bazı meclis üyelerinin Zeytin Dalı Harekatı’nı ‘istila’ şeklinde tanımlanması önerisine Azerbaycan’ın Avrupa Konseyi delegasyon başkanı Samad Seyidov itiraz etti.

Çok tuhaf yaklaşımlar gördüğünü dile getiren Seyidov, şunları dile getirdi:

Bugün terörden neler çektiğimizi biliyoruz. Sadece Türkiye değil, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa, Azerbaycan… Terör, Avrupa sınırında bir kanserdir. Ve bir ülke, bu hastalığı engellemek için elinden geleni yapıyorsa, biz bu ülkenin müdahalesine raporumuzda ‘istila’ veya ‘müdahale’ diyemeyiz.

‘HAYIR BAYANLAR BAYLAR…’

Türkiye’nin yaptığının iki terör örgütü olan DAEŞ ve PKK ile mücadele olduğunu söyleyen Seyidov, “Bunlar Avrupa insanlık için büyük tehditlerdir. Türkiye de bu tehdidi bertaraf etmek için harekete geçmiştir. Hayır bayanlar baylar, bu harekata istila denemez. Türkiye’nin bugün desteğimize ihtiyacı var. Terörle baş etmenin tek yolu budur ve Türkiye’nin bunu başaracağını umuyorum.” şeklinde konuştu.

Seyidov bu konuşmasını sosyal medya hesaplarında “Yaşasın bir millet, iki devlet” diyerek paylaştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.