Yakalanan PKK’lıların ilk ifadesi ortaya çıktı

TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatıyla çözülme yaşayan PYD mensuplarının kaçış planları yaptığı, yakalanan teröristlerin ifadelerine yansıdı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları tarafından Afrin kırsalında yakalanan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan üç terörist, ifadelerinde örgütte yaşananları anlattı.

Teröristler, PYD’nin kendilerini ölümle tehdit ettiğini, zorla örgüte katıldıklarını ileri sürdü.

PYD’nin, “Ailenizi ve sizi öldürürüz” diyerek örgüte eleman temin ettiğini savunan teröristler, örgüte katılanlara 45 gün silah eğitimi verildiğini aktardı.

Eğitimlerin ardından teröristlerin bölgeye yönlendirildiğini öne süren teröristler, Zeytin Dalı Harekatı öncesinde Suriye’nin Adamanlı Köyü’nde yaklaşık 30 PYD mensubunun bulunduğunu bildirdi.

“TANKLARIN GİRİŞİYLE KAÇIŞ BAŞLADI”

Zeytin Dalı Harekatının başlamasıyla örgüt içerisinde yaşananları anlatan teröristler, operasyonla örgüt içerisinde korku yaşandığını dile getirdi.

Teröristler, “Türk askerinin operasyonuyla örgüt içerisinde panik yaşandı. İlk olarak tankların sınıra yaklaştığını gördük. Tankların girişiyle köydeki bütün örgüt mensuplarının kaçışı başladı. Biz kaçamadık ve yakalandık.” ifadelerini kullandı.

Bölgeden kaçanlar arasında örgütün sözde komutanlarından birisinin de olduğunu aktaran teröristler ifadelerinde, örgüt içerisinde ABD’nin PYD’ye silah ve yaşam malzemesi yardımı yaptığının anlatıldığını kaydetti.

SİZDEN GELEN YORUMLAR

Yanlış yaptık mehmetçik oraya giderken biraz fistan biraz etek birazda yazma ona görede topuklu bayan ayakabisi gonderseydiniz çünkü kiviran çok olacak
pkk ypg lilerden yakalananlarda bu aciklmaya cok rastlanacak yakalnamsalardi ypg nin aslanlari yakalninca baski altindaydik mecbur birakildik ailelerimiz ethdit edildi OLDU kimseye acimayin alayi soysuz onlarin
Biz bu vatanı ABD uşaklarına sorarakmı aldıkki sınır güvenliğimiz için yapılan harekatı onlara soracağız
bu teroristlere de deil lazim inanma kurtulma için her yalani konuşurlar yok zorla almişlar benda yedim
hiçmi bişey yapıpta silahını o örgüte döndürüp seni bu yola itenleri vuramadın. akıl sizde yoksa ben vereyim. dön seni bu durumda birakanları vur sonrada türk cephesinde yer al yapacağın bu

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.