Dağılan PYD’den yeni plan! Kandil harekete geçti

Yalnız Afrin’de değil, Fırat’ın doğusunda da TSK bombardımanıyla zor anlar yaşayan PKK, sınırda yeni bir saldırı planını devreye soktu.

Kandil’den gönderilen ve Ceylanpınar karşısındaki Ras’ul Ayn’a ulaşan 80’i aşkın keskin nişancı terörist, Cerablus’tan Haseke’ye kadar olan hatta aralıklarla konuşlanıyor.

SNİPERLAR İÇİN BOMBARDIMAN ARTTIRALACAK

Sınırın sıfır noktasında asker ve vatandaşlarımızı şehit etmek üzere saldırıya hazırlanan ‘sniper’ teröristlere karşı önlemler artırıldı. Tehdidin uzaklaştırılması için sınır bölgesindeki bombardımanın artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan PKK, Fırat Kalkanı bölgesine sızma girişimlerini dün de sürdürdü. Geceyarısı meydana gelen olayda sızma yaparak birliklere saldırmak isteyen teröristlerle çatışma yaşandı. Bölgede 7 PKK’lının öldürüldüğü kaydedildi.

SİZDEN GELEN YORUMLAR

Teker teker gayya kuyusuna gidecek dinsiz kitapsız caniler Allah’ın gazabı Pkk teröristlerine ve teröriste destek çıkanlara olsun..
kandil için özel bomba geliştirilmeli dağların içindeki hava kanallarını tünelleri gaz ile doldurup havaya uçurma
yıllardır kandil bilmem ne!Bu kandil çokmu büyük bir yer ?neden buraya karışılmıyor kurutulmuyor anlamıyoruz
Bizim keskin nişancılar YÖK mü siha muz da var şükür
BATI CEPHESİNDE BOÖBARDIMAN BAŞLADI !!! TSK GAZAN MÜBAREK OLSUN !!!

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK, Afrin’in batısındaki operasyon çerçevesinde Cinderes beldesindeki örgüte ait noktaları savaş uçakları ve topçu atışlarıyla vuruyor. Cinderes beldesinde TSK uçaklarının nokta atışları sürerken bölgede konuşlanan ÖSO birlikleri de mevzilerini en uç noktalara taşıyarak “drone”larla keşif çalışmalarına devam ediyor.

CİNDERES NEDEN ÖNEMLİ?

Cinderes beldesi, PYD/PKK’nın Hatay’ın Reyhanlı ilçesine saldırı düzenlediği stratejik bölge olmasının yanı sıra Afrin’e uzanan düz vadi özelliği taşıyor. Zeytin Dalı Harekatı’nın ilerleyen safhaları açısından Cinderes bölgesindeki gelişmeler önem arz ediyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.