ABD Türkiye’nin Afrin’de kısıtlamaya gitmesini istedi

ABD’nin Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, PKK’nın kendilerinden aldığı füzelerle Türkiye’ye yaptığı saldırı hakkında açıklama yaptı. Yetkili, TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’nda kısıtlama yapmasını istedi.

ABD’nin desteğiyle silahlanan PKK, Türkiye’de Reyhanlı’yı vurdu. ABD, PKK’nın sivilleri öldürmesinin ardından, iki taraftan da kısıtlama istedi.

“SİVİL KAYIPLARDAN ENDİŞE DUYUYORUZ”

Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, ABD’nin füzeleriyle 17 yaşındaki Fatma Avlar’ın şehit olmasının ardından “Reyhanlı’da 17 yaşında bir kızın ölümü dahil olmak üzere bütün sivil kayıplarına ilişkin kaygı duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

“TÜM TARAFLARA KISITLAMA ÇAĞRISI YAPIYORUZ”

Besledikleri teröristlerin roketli saldırısından dolayı Türkiye’yi suçlar bir tavır takınan ABD’li yetkili, “Bütün taraflara kısıtlama yapmaları ve sivil ölümlerinin önüne geçmeleri çağrısını yapıyoruz.” dedi.

Vaktiyle bir horoz varmış Birgün tavuklar onu yormuş uzanmış yere bu sırada bir akbaba başında dönüyormuş bu sırada bir tavuk yanına gelip havada dönen akbabayı göstermiş horoz tavuğa sus demiş o da yanıma insin onun da işini bitireceğim demiş
UNUTMA EY MÜSLÜMAN TÜRK DÜNYADA İKİ MİLLET VAR İNANAN , İNANMAYAN bir anda hep bir araya geliyorlar uyanık ol ey MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ.
siz ABD yillardan beri yüz BINLERCE Müslüman Halkini Katlediyirsunuz, simdimi akliniza geldi Deyüsler
Ey Amerika sen kuyruğunu bacakların arasına al ufaktan ufaktan yürü anca gidersin her insanımızın ölmesinden sorumlusun bunu unutma…
soysuz katil terörüst amerika bugüne kadar dünyada kaç milyon sivilleri öldüren,katletden sizsiniz sen aynaya bak serfesiz amma PKK +Israil rve amerikan terörüstleri cok uyumlu cani katil ortaklarsınız
biz er geç abd ile karşı karşıya geliriz.onların anlamadığı bizim asil bir millet olduğumuz.
İkinci bir tarafın kim olabileceğiniv kalın kafalı abd ye birisi anlatsa iyi olacak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.