Afrin sonrası Esed’den tehdit gibi hamle!

Esed rejimine bağlı bir Suriyeli komutan, Suriye ordusunun Halep ve İdlib bölgelerinde cepheye yeni hava savunma unsurları ve uçaksavar füzeleri konuşlandırdığını söyledi.

Esed rejimi, Türkiye’nin sınırdaki terör gruplarına karşı yürüttüğü askeri harekatın başlamasından hemen önce Suriye hava sahasına giren Türk uçaklarını düşürmekle tehdit etmişti.

“HERKESE VERİLEN BİR MESAJ”

Açıklama yapan Esed rejimine bağlı askeri kaynak, konuşlandırmayı “herkese verilen bir mesaj” olarak niteleyerek “(Hava savunması) Suriye’nin kuzeyindeki hava sahasını kapsıyorlar” dedi.

Türkiye geçen ay sınırında bulunan terör örgütlerini bölgeden temizleme için Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlatmıştı. Afrin Halep vilayetinin bir parçasını oluşturuyor.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlamasından hemen önce Suriyeli bir yetkili, Suriye hava sahasına giren Türk uçaklarını vurmakla tehdit etmişti.

SİZDENGELEN YORUMLAR

bu toprakları tamamen almadıkça ne oradaki halklara nede Türklere huzur var Huzur İslamda , Huzur yeniden Osmanlı egemenliğinde ….
bu it hala ne konuşuyor. şuna resti çekecek bir babayiğit yokmu. bir uçak düşürsün tüm suriyeyi alırım diyecek bir babayiğit.
Sadece konuşursunuz.Denede ne oluyor gör.Karşısında masum katlettiği silahsız vatandaş var sanıyor kafir
Esed abd ve israilin ortadoğu planını uygulayan ve babası gibi bu plana sadık olan bir kisidir Türk insanının en büyük hatası unutkanlık unutuyoruz biz hadi baba esed i unuttular savas ilk başladığında esad in şebbihalarının yaptıklarınıda medya bile unutmuş Tsk ilk fırsatta afrin münbiç şam a kadar top yekün savasmali suriye ile belki simdi degil fakat ileri tarihte olacak olan bu esed gibileri batililarin israile toprak ve kendi kasalarina biraz para girmesi icin ayarlanan adamlardir fakat bu oyun illaki bozulacak cünkü Allah oyunu bozandır

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.