Ve imzalar atıldı! Baharda Türkiye’de

Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya) ve Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün, Rus yapımı Ka-32 helikopterlerinin önümüzdeki bahar aylarında Türkiye’ye sevkiyatını öngören anlaşmayı imzaladığı belirtildi.

Sputnik’İn haberine göre Rosaviatsiya’dan yapılan açıklamada, “Rosaviatsiya Başkanı Aleksandr Neradko ve Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı Can Erel, Nais-2018 sivil havacılık altyapısı fuarı sırasında, uçuşa elverişlilik alanındaki işbirliğiyle ilgili uygulama anlaşmasını imzaladı. Uygulama anlaşmasının imzalanması, Rus Ka-32 helikopterlerini Türk alıcılarına önümüzdeki baharda sağlama imkanını açıyor” dendi.

Anlaşma, Rosaviatsiya ve Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün verdiği uçuşa elverişlilik belgelerinin karşılıklı olarak tanınmasını amaçlıyor ve böylelikle Rus hava araçlarının Türkiye’ye ithalatı için elverişli rejim oluşturuyor.

Ka-32 çok maksatlı helikopter arama kurtarma, yüksek montaj çalışmaları, yangın söndürme, yük taşıma, hasta ve yaralı tahliye, devriye ve özel operasyonlara destek amaçlı tasarlanmıştı.

Ka-32A11BC helikopteri günümüzde Rusya dışında Kanada, İspanya, Portekiz, İsviçre, Çin, Güney Kore ve Endonezya’da kullanılıyor.

SİZDEN GELEN YORUMLAR…

yorum yapanlar haberi okumadan mı yapıyorlar diye kendi kendime soruyorum! Alınan sivil helikoterler alanlarda sivil zaten.! Atak helikopterleri bizim muharip helikopterler.. savaş helikopteri almıyoruz.!
rus araçlarına bakın tamamen hantal ama işlevsel.bizde illa süper olacak diye bir kaide yok.ucsun veya gitsin yeter bu kadar aciz olamaz bir devlet.para güç herşey var.basit şeyleri bile organize olup yapamak elini taşın altına koymamak demek.
ya hani biz helikopter uretiyorduk nıe ruslardan alıyoruz aldığınız parayla bizim üretiğimiz helikopterleri geliştirmeye alsanız tam olurdu bizim olurdu
*s400 lerde hemen gelse bari.*
ruslar dis görünüse önem göstermiyor yeni ama disi eski gözüküyor

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.