ABD zorda SDG dağılabilir

ABD’li askeri yetkililer, Suriye’deki terör örgütü YPG’nin yüzlerce teröristi Afrin’e gönderdiğini açıkladı. Wall Street Journal’a konuşan yetkililer, YPG’nin paravanı SDG’nin dağılabileceği yorumunu yaptı

ABD’nin silahlandırdığı terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG ve müttefiklerinin Afrin’e yüzlerce teröristi gönderdiğini Amerikalı yetkililer de onayladı.

Wall Street Journal gazetesine isminin gizli kalması şartıyla konuşan ABD’li askeri yetkililer, yaşananlardan büyük ölçüde endişeli olduklarını belirterek, yüzlerce YPG’li ve Süryani Askeri Konseyi (RMS) üyesi militanın Suriye’nin doğu bölgelerinden Afrin’e gittiğini söyledi. Gazeteye konuşan bazı yetkililer, YPG’nin paravanı olarak kurulmuş olan Suriye Demokratik Güçleri (SDG) adlı milis ittifakının dağılmanın eşiğine gelebileceğini vurguladı. Gazeteye konuşan bir Amerikalı askeri yetkili, YPG ve müttefiklerinin daha fazla teröristi Afrin’e göndermesinin mümkün olduğunu söyledi. Yetkili, giden kişi sayısının halen küçük olduğunu fakat sayı artarsa oluşturdukları gücün geleceği için sorun oluşturabileceğini ifade etti.

Lavrov: ABD, Suriye’yi bölmek istiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’yi, Suriye’yi bölme planları yapmakla suçlayıp Moskova’nın, bu planların içeriğinin ne olduğunu Washington’a soracağını söyledi. Soçi’de gerçekleştirilen bir etkinlikte konuşan Lavrov, “ABD’liler Suriye’nin bölünmesi yolunu tuttu gibi duruyor. Suriye’nin fiilen bölünmesine ilişkin planlar var, bunu biliyoruz. ABD’li meslektaşlarımıza planlarının içeriğinin ne olduğunu soracağız” dedi.

KAYNAKSABAH

SİZDEN GELEN YORUMLAR…

Allahım , tuzak kuranların tuzağını boşa çıkar Allahım mazlumların gariplerin vatanlarını kaybetmişlerin senden başka çaresi kalmamışların gönlünü Alemlerin Rabbi olan Allaha vermiş adamış kullarının duasını kabul et onları selamete erdir vatanlarını terörislerden kurtar yıldırımordusuna-Türkislam ordusuna- güçkuvvet istikamet başarı ver şüphesizki senin rahmetin herkesi herşeyi kuşatmıştır sana yalvarıyoruz senden istiyoruz galip olan ancak sensinsen ALLAHIM
Biz şuan Israil/Abd ye karşı savaşıyoruz zaten. Diplomasi hiç bu kadar iki yüzlü olmamıştır. Allah’ım cc düşmanlarımızı kahru perişan eyle. Bizim duamızı duy düşmanlarımızı duyma Ya Rab cc . Amin
Küçük israil Ermenistan gibi bir Kurdistan kurmak istiyorlar.. Eti sütü kemiği derisi nasıl olsa ABD tarafından kullanılacak.. Önemli olan müslüman olmayan ve ABD ye bağlı bir devlet çık yapıp ortadoğunun petrol ve madenlerini sömürmek..
Amerika kendini dünyada güçlü görerek dokunulmaz zannediyor. Bunun böyle olmadığını ona gösterecek birileri lazım Türkiye Rusya ile beraber iran ında boş konuşmasını engelleyerek bu duruşu gosterebilir bunun mutlaka yapilmasi gerek bunca somut yanlişları varken suçüstu yapilmazsa bu adamlar daha çok can yakar bizi ve cografyayida karıştırmaya devam eder. Amerika ortadoğu da bogulmalı ki birdaha buralara yaklaşmasin.
Bırakın Fıratın doğusundaki tüm teröristle Afrin’e gelsin. Oraya gitme zahmetine girmeden hepsini Afrin’de temizleyelim. Yok Münbiç’e giremezsin, yok Fıratın doğusuna giremezsin ‘e de gerek kalmaz.
Rusya ve ABD veya Batılılar hakikaten korkaktırlar, öyle olmasa binlerce km öteden askerlerini göndermeden insan öldürüyorlar. bunu yaparken de sivil masum çoluk çocuk demeden havadan katlediyorlar. bu da onların Türkiye gibi sahada mücadele etmekten korktuklarının bir delilidir. Batılı asker paralıdır; vatan millet bayrak bilinci, sevgisi yoktur. varsa da göstermeliktir. ölümden ölmekten korkar, dünya hayatını daha çok yaşamak ister. Kitle imhaya Silah teknolojisine bu kadar bütçe ayırmaları nüfuslarının ve askeri varlığının eriyerek güç kaybetmesinden dolayıdır. bu konuda bir tez bile yazılır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.