Belçika’dan PKK kararı!

Belçika Yargıtayı, alt mahkemenin ‘PKK’lıların terörden yargılanamayacağı’ yönündeki kararını bozdu.

Edinilen bilgiye göre, Belçika Federal Savcılığı’nın istinaf mahkemesinin “PKK’lıların terörden yargılanamayacağı” yönündeki kararına itirazı, Yargıtay tarafından karara bağlandı.

Karara göre, alt mahkemenin kararı bozularak, dosya soruşturma dairesine iade edildi.

PKK’LILARIN YARGILANMASININ ÖNÜ AÇILDI

Yargıtayın, savcılık itirazı üzerine vermiş olduğu karar doğrultusunda, PKK terör örgütünün Avrupa’daki üst düzey yöneticilerinden Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar’ın da aralarında bulunduğu 36 kişinin terörle mücadele kanunları çerçevesinde yargılanmasının önü açıldı.

Kasım ayı başında, Belçika Federal Savcılığının temyiz mahkemesine yaptığı itirazda, “silahlı mücadele ve terör örgütü” ayrımını yapan ilgili kanunun PKK’lılara uygulanamayacağı, suçlanan PKK’lıların yaptıklarının terör eylemi olduğu belirtilmişti.

KAYNAKAA

ab olarak pkk yı terör örgütü olarak kabul et, sonrada terörden yargılanamazlar de. avrupa; çürümüş medeniyet!
Yargılansalar bile istihbarat gizli? ?mesaj la savcıya yön verme yetkisi bütün ülke kanunlarında var bu şekilde yargıya müdahale edersiniz siz gidin kumda oyna yın
İnşallah doğrudur.Pkknın tvsi belçikada.pkk elebaşları hep orda takılır.İkide bir kamera karşına geçer örgüte moral olsun diye kendine kandildeymiş görüntüsü verirler…
Inanmak istiyorum hayret.Hangi dağda kurt öldü.Şimdiye kadar bu eteklilere neden sahip çıkıyorlardı
Belçika yanliş okudum galiba,bi daha okuyayim.b e l k i ş a k a…ikiyüzlü avrupa.ne yaptiginiz belli değil.hainlere kucaginiz kapanmaz sizin.
inanmayın bunlara.yarın bir bakmışsınız farklı bir karar verirler.bu itleri besleyen zaten bu soysuzlar değilmi.bunlar iki yüzlü.biri iyi polisi oynar.biri kötü polisi oynar.
Türkiye Rusya Iran ve Çin’de şimdi Suriye’ye dahil olunca yeni dünya gücün nereye gittiğini mi gördüler acaba

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.